Mam zaszczyt poinformować, że do floty autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Żywcu Sp. z o.o. dotarło 6 sztuk autobusów elektrycznych. Dostawa tych pojazdów jest wielkim sukcesem Spółki i ogromnym krokiem ku nowoczesności w działalności przewozowej na terenie Miasta Żywca i Gmin: Czernichowa, Gilowic, Lipowej, Łodygowic, Radziechowy Wieprza i Świnnej.
Projekt został dofinansowany ze środków KPO z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ramach tego projektu w grudniu ubiegłego roku na terenie zajezdni MZK Żywiec pojawiły się trzy dwustanowiskowe ładowarki i stacja transformatorowa.
Mam nadzieję, że wkrótce autobusy wyjadą na ulice i będą cieszyć pasażerów zapewniając komfort i bezpieczeństwo.
Moja satysfakcja jest tym większa, że na koniec mojego 40-letniego zarządzania Spółką udało się zrealizować ten ogromny projekt.
Życzę wszystkim pasażerom przyjemnej podróży autobusami MZK, a w szczególności nowymi elektrykami.
Z wyrazami szacunku
Leszek Kamiński


